JAK MŮŽETE PŘI ČISTĚNÍ ZUBŮ PŘEDCHÁZET KRVÁCENÍ DÁSNÍ

Zdravé dásně nekrvácejí, pokud tedy při čistění zubů kartáčkem nebo mezizubní nití plivete krev, není to normální. Mohlo by se jednat o počáteční příznak onemocnění dásní. Při krvácení dásní a problémech s dásněmi konzultujte svého zubního nebo ošetřujícího lékaře.

PROČ MI KRVÁCEJÍ DÁSNĚ, KDYŽ SI ČISTÍM ZUBY?

Krvácení dásní při čistění zubů může být příznakem onemocnění dásní a nikoli toho, že máte příliš tvrdý nebo špatný zubní kartáček. Příčinou krvácení dásní může být nahromadění bakterií a tvořící se zubní plak na zubech i v prostorech mezi nimi. Pokud se zubní plak pravidelně neodstraňuje, mohou tyto bakterie dráždit dásně tak, že při čistění zubů zpozorujete krev.

Krvácení dásní při čistění zubů nebolí, ale přesto je velmi důležité konzultovat se zubním nebo ošetřujícím lékařem, jakmile při čistění zubů kartáčkem nebo dentální nití zpozorujete krev. Zubní lékař vám může poradit, jak o krvácející dásně pečovat, aby onemocnění nepřešlo do vážnější formy, jako je například parodontóza.

Zde je uvedeno šest jednoduchých kroků, které můžete provádět při běžné každodenní péči o ústní dutinu, abyste snížili riziko krvácení dásní při čistění zubů: