Location:

Žena, která si na zubní kartáček nanáší pastu Parodontax Kompletní ochrana

TIPY PRO VÝBĚR ZUBNÍHO KARTÁČKU

Zubní lékař vám může poradit, jak si vybrat správný zubní kartáček speciálně pro vás, níže však uvádíme několik tipů, podle kterých se můžete při výběru řídit:

1. Používejte elektrický nebo ruční zubní kartáček. Požádejte zubního lékaře, aby vám doporučil, která možnost je pro vás nejlepší.
2. Vyberte si kartáček s malou hlavičkou, která se dostane i do zadních částí ústní dutiny.
3. Zvolte kartáček s měkkými nebo středně tvrdými štětinami.
4. Doporučuje se měnit zubní kartáček každé 3 měsíce.
5. Vyberte si zubní kartáček s ergonomickou rukojetí.

Jakmile si vyberete zubní kartáček, je důležité, abyste se o něj správně starali. Tady je několik kroků, které byste měli dělat, aby zubní kartáček zůstal co nejčistší a nejúčinnější.

    1. Nikdy si kartáčky na zuby nepůjčujte navzájem, protože se tak mohou šířit infekce. Například pokud máte kašel nebo jste nachlazeni a někomu půjčíte svůj zubní kartáček, můžete tak přenášet bakterie.

    2. Po čistění vždy opláchněte zubní kartáček vodou z vodovodu, abyste odstranili veškeré zbytky zubní pasty nebo jiných nečistot.

    3. Kartáček uchovávejte ve vzpřímené poloze – například v nádobě nebo držáku a nechte štětiny po použití uschnout. Pokud je v jednom držáku uloženo více kartáčků, udržujte je oddělené, abyste zabránili šíření bakterií.

    4. Nenechávejte zubní kartáčky v nevětrané nádobě, protože to může podpořit růst mikroorganismů, které mohou způsobit infekci.

Nezapomeňte, že kdykoliv můžete požádat svého zubního lékaře o radu, jak si vybrat zubní kartáček a jak o něj pečovat.