5 ZPŮSOBŮ OŠETŘENÍ KRVÁCENÍ DÁSNÍ

  1. Čistěte si zuby dvě minuty dvakrát denně ručním nebo elektrickým zubním kartáčkem s malou hlavicí a měkkými zaoblenými štětinkami. Snažte se příliš netlačit a provádějte jím kruhové nebo eliptické pohyby v ústech. Doporučuje se měnit kartáček každé 3 měsíce.
  2. Používání dentální nitě nebo mezizubních kartáčků může pomoci odstranit částečky potravy a bakteriální plak z obtížně dosažitelných míst, například mezi zuby. Zubní nit používejte dvakrát denně, ideálně těsně před vyčištěním zubů kartáčkem.
  3. Vyberte si zubní pastu s fluoridem, se speciálním složením pro odstraňování usazenin bakteriálního plaku, který může dráždit dásně a vést k onemocnění dásní. Například zubní pasta parodontax fyzicky odstraňuje usazeniny bakteriálního plaku a hlavní příčinu krvácení dásní odstraňuje 4x účinněji.*
  4. Jestliže při čištění zubů plivete krev nebo se u vás objeví jiné možné známky onemocnění dásní, co nejdříve si promluvte se zubařem. Ale nečekejte, až se z toho stane problém. Pravidelné kontroly u zubaře mohou pomoci zjistit a léčit symptomy onemocnění dásní, ještě než se zhorší.
  5. Nesprávná strava má málo živin a může vést k větší náchylnosti zubů a dásní k problémům. Podobně jsou dásně kuřáků náchylnější k infekci. Zdravá životospráva a správná strava pomohou udržet celý vás organismus v dobré kondici, a to včetně dásní.

* Odstraňuje více zubního plaku po profesionálním čištění zubů a při čištění zubů 2x denně než jiná zubní pasta (pasta bez hydrogenuhličitanu sodného a 1100 ppm F ve formě fluoridu sodného). RH02434 Clinical Summary Report (kromě varianty parodontax Whitening)