JAK LÉČIT ONEMOCNĚNÍ DÁSNÍ

Onemocnění dásní způsobuje bakteriální plak, který se hromadí v okolí zubů, na zubech a mezi nimi. Nejsou-li tyto bakterie odstraňovány pravidelným čištěním zubním kartáčkem a zubní nití, mohou dásně dráždit, takže dojde k zarudnutí, otoku a krvácení dásní. To vše jsou první příznaky onemocnění dásní s názvem gingivitida.

Nejsou-li tyto příznaky onemocnění dásní léčeny, mezi zuby a dásněmi se mohou vytvořit malé „kapsičky“. Prohlubující se kapsičky mohou nakonec vést k parodontitidě, jež je jedním z nezávažnějších druhů onemocnění dásní. Po dosažení tohoto stádia onemocnění dásní může dojít k jejich poškození, a pokud není léčeno, i ke ztrátě zubu.

Proto je důležité zastavit tuto cestu v raném stadiu (gingivitida) nalezením účinného způsobu léčby onemocnění dásní, aby vaše dásně zůstaly zdravé.

LÉČBA ONEMOCNĚNÍ DÁSNÍ VE TŘECH KROCÍCH

Zdravé dásně jsou pro silné zuby nezbytné a nejlepším způsobem, jak si zajistit zdravé dásně, je používat správný postup péče o ústní dutinu.

Pro zachování čistých dásní a zubů prevenci onemocnění dásní stačí jen dodržovat tři jednoduché kroky.

KROK Č. 1 – Čistěte si zuby dvakrát denně zubní pastou parodontax

Čistěte si zuby dvakrát denně alespoň dvě minuty ručním nebo elektrickým kartáčkem s malou hlavou a měkkými, zaoblenými štětinkami. Používejte zubní pastu parodontax, která fyzicky odstraňuje usazeniny bakteriálního plaku podél okraje dásní a pomáhá pevně utěsnit prostor mezi dásněmi a zuby. Při čištění dvakrát denně 4x* účinněji odstraňuje hlavní příčinu krvácení dásní.

KROK Č. 2 – Dentální nití si čistěte prostory mezi zuby

K odstranění plaku z obtížně dostupných prostorů mezi zuby používejte dentální nit nebo mezizubní kartáček. Nezapomeňte dentální nit šetrně zasunout na místo, abyste si nepoškodili dásně.

KROK Č. 3 – Pravidelně navštěvujte zubaře kvůli odstraňování usazenin plaku a prevenci onemocnění dásní

Pravidelně choďte na kontroly k zubaři, protože odborník si může všimnout problémů s dásněmi, ještě než se u vás objeví symptomy. Zubař vám také může zuby vyčistit, odstranit zubní kámen a zuby vyleštit, aby odstranil odolné usazeniny bakteriálního plaku (kamene) a pomohl předejít onemocnění dásní.

Dodržujte tyto tři kroky a budete moci zabránit onemocnění dásní, zachováte si zdravé dásně a silné zuby.

CO KDYŽ UŽ MÁM ONEMOCNĚNÍ DÁSNÍ?

Pokud se u vás objevují některé z těchto symptomů onemocnění dásní nebo již máte gingivitidu, tyto tři kroky mohou pomoci ji zastavit a zabránit jejímu rozvoji. Je to důležité, protože pokud tento stav není léčen, může přejít do parodontitidy, která může vést ke ztrátě zubů. Pokud máte onemocnění dásní, měli byste navštívit zubaře, který je může pomoci zastavit, ještě než se zhorší.

* Odstraňuje více zubního plaku po profesionálním čištění zubů a při čištění zubů 2x denně než jiná zubní pasta (pasta bez hydrogenuhličitanu sodného a 1100 ppm F ve formě fluoridu sodného). RH02434 Clinical Summary Report (kromě varianty parodontax Whitening)