NEDOVOLTE, ABY VÁM ONEMOCNĚNÍ DÁSNÍ ZASAHOVALO DO ŽIVOTA

Onemocnění dásní může být nepříjemné a obtěžující. Od krvácení nebo otoku dásní z důvodu gingivitidy po závažnější problémy, jakým je parodontitida. Onemocnění dásní mají tendenci se zhoršovat, čím déle zůstanou neléčeny.

V dalších částech těchto internetových stránek je více podrobností o prvních varovných příznacích onemocnění dásní spolu s radami, jak je léčit. Pokud máte podezření, že se některé z nich u vás objevily, měli byste si promluvit se svým zubařem.

Skryté následky onemocnění dásní

Onemocněním dásní trpí celosvětově asi 1 ze 3 dospělých lidí. Pro mnoho lidí, u nichž se objevují symptomy onemocnění dásní, mohou být jeho dopady větší než jen fyzické, mohou být i emocionální a společenské.

Například lidé trpící halitózou (zápachem z úst), potenciálním příznakem onemocnění dásní, mohou být ve velkých rozpacích, zvláště ve společnosti nebo když se chtějí k někomu přiblížit. Onemocnění dásní může mít také vliv na vzhled a pocit v ústech, zejména ve vážnějších případech, jakým je parodontitida, která může vést k nevratné ztrátě zubu. Tento stav může být zneklidňující a vést ke ztrátě sebedůvěry.

Dále lidé, kteří si všimnou krve při čištění zubů nebo mezizubních prostorů, mohou mít obavy ohledně její příčiny nebo co to znamená pro zdraví jejich dásní. I tak jednoduchá věc, jakou je návštěva restaurace s přáteli, může být obtížná kvůli obavám z nevzhledného krvácení z dásní při jídle.

Jak léčit onemocnění dásní

Naštěstí je řada způsobů, jak pomoci zastavit rozvoj onemocnění dásní – začněte tím, že si promluvíte se zubařem, který vám může navrhnout správný způsob léčby onemocnění dásní.

Mezi kontrolami u zubaře můžete také jednoduchými opatřeními pomoci tomu, abyste si zachovali zdravé dásně, silné zuby a svěží dech a nedovolili, aby vám onemocnění dásní zasahovalo do života.

  • Čistěte si zuby dvakrát denně alespoň dvě minuty zubní pastou parodontax, která 4x* účinněji odstraňuje hlavní příčinu krvácení dásní. Dvě třetiny osob, které vyjádřily obavy ohledně vlivu onemocnění dásní na svůj život, řekly, že po používání zubní pasty parodontax po dobu 30 dnů cítí větší sebedůvěru. Stejný počet rovněž uvedl, že se již nevyhýbá společnosti a nemá obavy o zdraví svých dásní.
  • Používejte ruční nebo elektrický zubní kartáček s malou hlavou a měkkými zaoblenými štětinkami a zvláštní pozornost věnujte okraji podél dásní (prostoru, kde dáseň přiléhá k zubu). Například zubní kartáček parodontax je speciálně navržen tak, aby při čištění dvakrát denně pomáhal předcházet potížím s dásněmi a zajišťoval snadné čištění zubů.
  • K odstranění plaku z obtížně dostupných prostorů mezi zuby používejte dentální nit nebo mezizubní kartáčky.
  • Používejte ústní vodu, například parodontax Daily Gum Care Extra Fresh, která zajišťuje každodenní ochranu dásní.

Zeptejte se svého zubaře, jaký bude pro vás nejlepší způsob léčby onemocnění dásní.

* Odstraňuje více zubního plaku po profesionálním čištění zubů a při čištění zubů 2x denně než jiná zubní pasta (pasta bez hydrogenuhličitanu sodného a 1100 ppm F ve formě fluoridu sodného). RH02434 Clinical Summary Report (kromě varianty parodontax Whitening)