ZDRAVÝ ŽIVOT, ZDRAVÉ DÁSNĚ

Není žádnou novinkou, že zdravý životní styl se pojí s mnoha výhodami, pomáhá vám cítit se dobře a brání vzniku mnoha nepříjemných onemocnění. Když se mluví o udržování těla v co nejlepším stavu, jedna věc se často přehlížení – ústa.

Pokud pečujete o své zdraví a pohodu a snažíte se proto být aktivní, dobře jíst a chránit svou psychiku, měla by být přirozenou součástí vašeho zdravého životního stylu i dobrá ústní hygiena. Udržování zdravých dásní není tak náročné. Pokud je však budete přehlížet, zvyšujete riziko rozvoje gingivitidy. Ta pokud se neléčí, může přejít do závažnější a nevratné formy onemocnění dásní, parodontitidy – hlavní příčiny ztráty zubů v dospělosti.

Návštěvy posilovny, chození do práce pěšky, meditace k odstranění stresu a jedení hodně ovoce i zeleniny patří ke zdravému životnímu stylu. Stejně tak také dobrá péče o zuby a dásně. Nezapomínejte na ni.

JAK SI UDRŽET ZDRAVÉ DÁSNĚ

Pravidelná dobrá ústní hygiena je jednoduchá. Je to nejlepší způsob ochrany zubů a dásní a také pomáhá udržovat svěží dech. Níže naleznete pár tipů, jak si udržovat zdravá ústa:

  • Zuby si čistěte dvakrát denně po dobu dvou minut specializovanou zubní pastou pro zdravé dásně jako např. zubní pastou parodontax. V případě fyzického odstraňování nahromaděných bakterií v zubním plaku podél linie dásní (kde se zub setkává s dásní), hlavní příčiny krvácení dásní je zubní pasta parodontax 4x* účinnější než jiná zubní pasta. Je klinicky prokázáno, že její používání dvakrát denně pomáhá zastavit nebo zabrání krvácení dásní, jednomu z klíčových příznaků onemocnění dásní.
  • Používejte zubní nit nebo mezizubní kartáčky, čímž udržíte špatně dostupná místa mezi zuby čistá.
  • Pro každodenní ochranu dásní a svěží dech používejte ústní vodu jako např. ústní vodu parodontax Daily Gum Care Extra Fresh.
  • Nezapomínejte na pravidelné kontroly u svého zubaře, protože specialista si všimne problémů s dásněmi a zuby dříve, než se rozvinou příznaky. V případě potřeby vám může zubař také poradit, jak léčit onemocnění dásní a zabránit jeho zhoršování.
  • Pokud kouříte, přestaňte. Kuřáci mají vyšší riziko onemocnění dásní, protože kouření a žvýkání tabáku oslabuje imunitní systém, gingivitida se tak snadněji rozvine a onemocnění se pak i hůře hojí. Zeptejte se svého lékaře, jak přestat kouřit, abyste si chránili zdraví a dásně.

* Odstraňuje více zubního plaku po profesionálním čištění zubů a při čištění zubů 2x denně než jiná zubní pasta (pasta bez hydrogenuhličitanu sodného a 1100 ppm F ve formě fluoridu sodného). RH02434 Clinical Summary Report (kromě varianty parodontax Whitening)