Location:

Žena, která si čistí zuby
Žena, která si čistí zuby

Symptomy onemocnění dásní

Posunutím dolů zjistíte informace o symptomech

Jste na cestě k onemocnění dásní?

 • Krvácení dásní

  Ilustrace zobrazující krvácení dásní

  Zdravé dásně nekrvácí, takže pokud při čištění zubů uvidíte krev, může to být známka onemocnění dásní.

  Krvácení dásní může způsobovat zubní plak, což je povlak tvořený bakteriemi, který se neustále usazuje na zubech, v jejich okolí i mezi nimi. Pokud zubní plak neodstraníte, může to vést k podrážděným, krvácejícím dásním. Plivání krve při čištění by mohlo být počátečním příznakem onemocnění dásní a první zastávkou na cestě ke ztrátě zubů.

  Zjistěte více

 • Zápach z úst

  Ilustrace zobrazující bakterie, které se usazují mezi zubem a dásní

  Zápach z úst neboli halitóza má mnoho příčin, ale může být také známkou, že trpíte onemocněním dásní.

  Usazování bakteriálního plaku je jednou z hlavních příčin krvácení z dásní a může být i příčinou zápachu z úst. Tím, jak bakterie v zubním plaku rozkládají částečky jídla v ústech, může se uvolňovat nepříjemně páchnoucí plyn. To vede k zápachu z úst, což může být velmi nepříjemné a může to být také první příznak onemocnění dásní.

  Zjistěte více

 • Oteklé dásně

  Ilustrace zobrazující oteklé dásně

  Oteklé nebo zanícené dásně jsou zarudlé a nateklé a mohly by být počátečním příznakem onemocnění dásní.

  Nejčastější příčinou zánětu či otoku dásní je bakteriální plak, který se hromadí na zubech, mezi nimi i v jejich okolí. Pokud bakteriální plak neodstraníte, obvykle čištěním zubů, může způsobit zánět dásní v okolí příslušného zubu. Ten se může rozšířit do lůžka, ve kterém je zub uložen, nebo může vést k vážnému onemocnění dásní.

  Zjistěte více

 • Ustupující dásně

  Ilustrace zobrazující ustupující dásně

  Ustupující dásně se objevují, když se dásně stahují zpátky od zubů a mohlo by dojít k odhalení krčku zubu, kdyby se tento stav neléčil.

  Jedním z prvních příznaků ustupujících dásní by mohla být citlivost zubů. Můžete si ale také všimnout, že zub vypadá delší, než je obvyklé, nebo že vaše dásně vypadají jinak a jsou citlivější. I když je citlivost zubů běžný dentální problém, neměli byste ho ignorovat, protože se může jednat o příznak onemocnění dásní.

  Zjistěte více

 • Ztráta zubů

  Ilustrace zobrazující ztrátu zubu

  Ztráta zubů může být způsobena jednou z nejzávažnějších forem onemocnění dásní, které se nazývá parodontitida.

  Parodontitida je infekce tkání, vaziva a kostí kolem zubů a jejich závěsného aparátu. K výskytu parodontitidy může dojít tehdy, pokud neléčíte krvácení dásní způsobené gingivitidou. Parodontitida je nevratná a může vést ke ztrátě zubů, což je důvod, proč je velmi důležité léčit již počáteční příznaky a nenechat problém dojít tak daleko.

  Zjistěte více

Zubní pasta Parodontax ke každodennímu použití

Zubní pasta parodontax je speciálně vyvinutá fluoridová** zubní pasta, která 4x účinněji než jiná zubní pasta* odstraňuje hlavní příčinu krvácení dásní. Fyzickým odstraněním usazeného bakteriálního plaku podél okraje dásní pomůže pevně utěsnit prostor mezi dásněmi a zuby.

Je klinicky prokázáno, že zubní pasta parodontax při čištění dvakrát denně pomáhá zastavit krvácení dásní a předcházet mu. Je také vhodná pro každodenní použití, protože pomáhá posilovat zuby** a osvěžuje dech.

Doplňte svou rutinní péči o ústní dutinu o ústní vodu parodontax Daily Gum Care Extra Fresh a zubní kartáček parodontax.

Více informací o tom, jak vám může parodontax pomoci zastavit cestu k onemocnění dásní, najdete zde.

Zobrazit přehled produktů

* Odstraňuje více zubního plaku po profesionálním čištění zubů a při čištění zubů 2x denně než jiná zubní pasta (pasta bez hydrogenuhličitanu sodného a 1100 ppm F ve formě fluoridu sodného). RH02434 Clinical Summary Report (kromě varianty parodontax Whitening)
**kromě varianty parodontax Classic bez fluoridu