Jak si udržet zdravé dásně

Zdravé dásně nekrvácejí, takže pokud si po čištění zubů kartáčkem nebo zubní nití všimnete v umyvadle krve, neignorujte ji. Krvácení dásní může být známkou jejich onemocnění.

I když se jedná o častý problém, neléčené onemocnění dásní může vést k vážným zdravotním komplikacím v ústní dutině. Kromě krvácení dásní může toto onemocnění způsobit bolestivé, zarudlé a oteklé dásně, ustupující dásně, zápach z úst (halitózu) a v některých závažných případech i ztrátu zubů. Onemocnění dásní lze naštěstí léčit a zvrátit již v jeho nejranějším stadiu (gingivitida), a to správnou péčí o zuby a dásně a pravidelnými návštěvami zubního lékaře.

Abyste své dásně ochránili před onemocněním, je nezbytné o ně pečovat každodenním čištěním, které účinně odstraní bakterie zubního plaku – hlavní příčinu příznaků gingivitidy, jako je krvácení. Pokud se u vás objeví krvácení dásní, jednou z prvních věcí, které byste měli udělat poté, co si domluvíte schůzku se svým stomatologem, je ujistit se, že dodržujete správnou ústní hygienu – a ta zahrnuje čištění zubů fluoridovou zubní pastou dvakrát denně. Zkuste přejít na zubní pastu speciálně vyvinutou tak, aby pomáhala zastavit krvácení dásní efektivnějším odstraňováním zubního plaku – jako je parodontax.

Je prokázáno, že zubní pasta parodontax Fluoride je 4× účinnější* při odstraňování nahromaděných bakterií (příčiny krvácení dásní), čímž pomáhá zastavit krvácení a předcházet mu, a zajišťuje tak zdravé dásně a silné zuby.

Zjistěte více o tom, jak pečovat o dásně s parodontaxem.

*V porovnání s běžnou zubní pastou při čištění zubů dvakrát denně. Neplatí pro variantu parodontax Whitening a parodontax Dásně + Dech & Citlivé zuby.

O ONEMOCNĚNÍ DÁSNÍ

V níže uvedených článcích se dozvíte více o onemocnění dásní a o tom, jak mu předcházet.