Neignorujte krvácení dásní. Podnikněte kroky proti jejich onemocnění.

Věděli jste, že 1 ze 3 lidí při čištění zubů plive krev? Zdravé dásně nekrvácejí, takže pokud si při čištění zubů kartáčkem nebo zubní nití všimnete krvácení dásní, může to být známka toho, že se u vás rozvíjí jejich onemocnění. Onemocnění dásní je velmi časté a u dospělých je hlavní příčinou ztráty zubů.

V počátečních stadiích (gingivitida) může onemocnění dásní způsobit spoustu nepříjemných stomatologických problémů, včetně zarudlých, oteklých a krvácejících dásní. Pokud se však onemocnění neléčí, může přejít v pokročilé stadium (parodontitidu) a stát se mnohem závažnějším, což může vést k trvalému zápachu z úst (halitóze), ustupujícím dásním a nakonec i ke ztrátě zubů.

Naštěstí lze onemocnění dásní předcházet a je možné je zvrátit, pokud je podchyceno a léčeno v raném stádiu zánětu. Proto je důležité zakročit, jakmile si krvácení dásní všimnete – pomůžete tak zastavit onemocnění v jeho počátcích.

Základem prevence onemocnění dásní je důkladná každodenní péče o ústní dutinu, která zahrnuje čištění zubů dvakrát denně.

Chcete-li svůj úsměv uchránit před onemocněním dásní, zkuste si zuby čistit zubní pastou speciálně vyvinutou tak, aby pomáhala zastavit krvácení dásní snazším odstraňováním zubního plaku – jako je parodontax.

Zjistěte více informací o příčinách, příznacích, stádiích a léčbě onemocnění dásní produkty parodontax.

O ONEMOCNĚNÍ DÁSNÍ

V níže uvedených článcích se dozvíte více o onemocnění dásní a o tom, jak mu předcházet.